Διπλή νίκη του ΑΟΠ επί του ΑΣ Γιάννενα

Δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε ο ΑΟΠ χθες στο ΔΑΚ επί του ΑΣ Γιάννενα. Συγκεκριμένα στις 18:00μμ οι ομάδες των Παμπαίδων του ΑΟΠ και ΑΣ Γιάννενα αναμετρήθηκαν με νικητή τον ΑΟΠ με 3-1 σετ στην πρεμιέρα του αντίστοιχου πρωταθλήματος. Ήταν ένα πολύ όμορφο παιχνίδι από τις δύο καλύτερες θεωρητικά ομάδες του πρωταθλήματος με εναλλαγές στο σκορ ,με αρκετά ράλι πόντων που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών ,όμως με την ομάδα του ΑΟΠ να είναι πιο αποφασιστική .να κάνει τα λιγότερα λάθη και στο τέλος να επικρατεί . Η νίκη της πρεμιέρας επί ενός δυνατού αντιπάλου γεμίζει με αισιοδοξία την ομάδα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

ΑΟΠ ( Τσεκούρας – Βενετίδης) Βαγγέλης , Σμπόνιας , Παπαδιώτης Σ , Βενετίδης Β , Τζιώρας Π ,Νάσης Δ,Βενετίδης Α , Θεοφάνους Γ , Παπαδιώτης Δ

Αργότερα στις 20:00μμ, η ανδρική ομάδα του ΑΟΠ με μία επιβλητική εμφάνιση κέρδισε την αντίστοιχη του ΑΣ Γιάννενα με 3-0 σετ για τα play offs του πρωταθλήματος Β εθνικης κατηγορίας .Η ομάδα της Πρέβεζας με μία μεστή εμφάνιση ,πολύ καλές επιλογές στην επίθεση και άμυνα και με σερβίς που δυσκόλεψε την αντίπαλο ομάδα δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης για το νικητή του αγώνα και τώρα προηγείται στη σειρά με 2-1 νίκες θέλοντας ακόμα μία νίκη για να στεφθεί πρωταθλήτρια  της ΕΣΠΕΔΕ και από εκεί να συμμετέχει στα play offs της ανόδου στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΑΟΠ (Τσεκούρας – Βενετίδης) Βρυώνης , Σακκάς , Τσουμάνης , Παππάς , Τσούτσης , Ρούσος , Τζάρας , Ντερμάρης , Βαγγέλης , Σμπόνιας , Μπούρης,Βενετίδης