Ήττα του ΑΟΠ στους άνδρες και νίκη άνευ αγώνα στην Κ18 αγοριών

Μία νίκη στην Κ18 αγοριών και μάλιστα άνευ αγώνα και μία ήττα στου άνδρες ήταν ο απολογισμός του ΑΟ Πρέβεζας του Σαββατοκύριακου που μας πέρασε.

Συγκεκριμένα το Σάββατο 09/12 η ομάδα της Κ18 αγοριών κατόπιν ενημέρωσης από την ΕΣΠΕΔΕ δεν ταξίδεψε στο Αγρίνιο για να αντιμετωπίσει την αντίστοιχη ομάδα του Παναιτωλικού λόγω ότι η ομάδα του Αγρινίου δεν είχε ικανά σε αριθμό δελτία για να αγωνιστεί. Ως εκ τούτου ο αγώνας κατακυρώθηκε στον ΑΟΠ με 3-0 σετ (0-25,0-25,0-25).Επόμενος αντίπαλός του είναι ο ΑΟ Φιλίας στις 22 Δεκ 16:00μμ στο ΔΑΚ Πρέβεζας.

Στα πλάισια της 4η αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β Εθνικής ομάδας ανδρών την Κυριακή 10 Δεκ,19 :00μμ , ο ΑΟΠ αντιμετώπισε στην Ηγουμενίτσα τον ισχυρό Ερμή όπου και γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ ( 25-13,25-19,25-20).Η εμπειρία και ο ενθουσιασμός των παικτών του Ερμή δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στα ” μικρά ¨του ΑΟΠ που μόνο σε κάποιες στιγμές μπόρεσαν να προβληματίσουν τον αντίπαλο και να αναδείξουν το ταλέντο τους.Η πολύ κακή υποδοχή και τα ατομικά λάθη των παικτών του ΑΟΠ πρόσφεραν εύκολους πόντους στον Ερμή οι οποίοι το εκμεταλλεύτηκαν στο επάκρο.Άλλωστε η ομάδα του Ερμή είναι αήττητη και πρώτη στη βαθμολογία του πρωταθλήματος.Παρόλα αυτά ο αγώνας πρόσφερε σημαντικές εμπειρίες ακόμα μία φορά στην νεανική ομάδα της Πρέβεζας που ο ΜΟ της ομάδας ειναι 16,5 χρονών ,ο μικρότερος σε όλα τα πρωταθλήματα της Ελλάδας.

ΑΟΠ : Προπονητής: Ρούσος , Βοηθός: Βενετίδης

Βρυώνης, Βαγγέλης Σ και Δ , Σμπόνιας , Τζιώρας , Παπαδιώτης, Ρεμπής , Βενετίδης Β και Α